niedziela, 30 września 2012


Frezarka w gabinecie stylizacji paznokci

Frezarka w rękach stylisty paznokci
Frezarka stała się obecnie nieodłącznym sprzętem dla niemal każdego stylisty paznokci. Coraz więcej stylistów przekonuje się do tego, by pracować frezarkami i korzystać z różnego rodzaju frezów. A wszystko po to, by pracowało nam się prościej, efektywniej i oczywiście, szybciej, bo frezarka znacznie skraca czas pracy potrzebny do perfekcyjnego wymodelowania paznokci. Czas ten ma ogromne znaczenie, gdyż wiele naszych klientek to osoby zapracowane, prowadzące domy, wychowujące dzieci, którym często brakuje czasu dla siebie. Klienci doceniają w nas to, że potrafimy szybko i profesjonalnie wykonać manicure, pedicure, czy też stylizację paznokci.
Ocena
Ocena - Średnia ocena: 0, Liczba głosów: 0, Unikalnych użytkowników: 0
  • Obecnie jest 0/5 gwiazdek.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
W ostatnim czasie na rynku pojawiło się wiele firm oferujących frezarki. Ważne jest, aby frezarka miała odpowiednią ilość obrotów, lekką rączkę, niski poziom emitowanego hałasu, ponadto producent musi zagwarantować serwis. Inne obroty będą charakterystyczne dla frezarek wykorzystywanych do manicure’u i stylizacji paznokci (1.500-15.000 obr./min), a inne do pedicure’u (do 30.000 obr./min). 
Używanie frezarek jest szczególnie przydatne przy dopełnieniach modelowanych paznokci. Najczęściej stosowanymi wówczas frezami są frezy diamentowe oraz kamienne (walec duży, średni i mały). Aby przygotować naturalną płytkę paznokcia do dopełnienia (odrost) używamy walca małego i obniżamy obroty frezarki do najniższych, trzymamy frez równolegle do płytki i delikatnie opracowujemy powierzchnię wzdłuż wału paznokciowego. Do skracania paznokci używamy walca dużego. Kciukiem przytrzymujemy skracany paznokieć i trzymając frez prostopadle do płytki paznokciowej, pracujemy do uzyskania pożądanej długości. Aby wyrównać powierzchnię paznokcia trzymamy frez równolegle do płytki.
Bardzo ważne jest, by frez trzymany był na płasko. Każde jego nachylenie, nawet pod niewielkim kątem, pozostawi na powierzchni trudne do usunięcia zadrapania. Jeśli powierzchnia paznokcia jest już wyrównana zmieniamy frez na walec średni, obniżamy obroty, aby pracować wokół skórek. Zaczynamy od powierzchni bocznej i ruchami w kształcie litery „U” prowadzimy ostrożnie frez. Następnie zmieniamy frez na polerujący i nadal trzymając frez równolegle do płytki paznokciowej, wygładzamy i polerujemy (od brzegu do brzegu). Aby wyrównać przestrzeń pod paznokciem używamy frezu stożek mały (kamień różowy). Używając frezów polerujących należy uważać, ponieważ mają one tendencję do nagrzewania płytki. 
Należy również wspomnieć, iż frezami można wykonać zdobienia na wymodelowanych paznokciach, np. otworki w wolnym brzegu paznokcia (szpic diamentowy). Zatem zastosowanie frezarek w nowoczesnym nail design i nail art jest bardzo szerokie i daje duże możliwości każdemu styliście paznokci.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz